Fırçalı Beton

Fırçalı Beton

Kocaeli fırçalı beton uygulama alanında yaya, araç ve ekipmanların kaymaması için kullanılan beton uygulamasıdır. Kullanım alanları ve eğim miktarlarına göre fırça kalınlıkları değişir. Düşük eğimli yaya kullanımı mevcut alanlarda ince uçlu fırçaların kullanılması uygun iken, yüksek eğime sahip uygulama alanlarında daha kalın uçlu fırça kullanılması uygundur.

Yüzey sertleştiricinin özelliği ve isteğe göre Gri, Kırmızı veyahut yeşil renkte uygulanabilirler. Yüzey sertleştirici m2’de 4 ila 8 kg arasında kullanılabilir.

Kocaeli Fırçalı beton uygulamasında saha betonu ile aynı aşamalarda dökülür fakat fırçalı betonlarda beton perdah makinesi ile tepsili perdah yapılır ve işlem bittikten sonra fırça izi çekilerek iz yapılır. Araç ve yayaların kaymaması için daha çok benzin istasyonlarında, hafif eğimli rampalarda, saha betonlarında, köprü ve yol betonlarında sıklıkla kullanılır. Kullanım amacı ve şekline göre fırça seçilir. Eğimi yüksek rampalarda geniş dişli fırça, yürüyüş yollarında ve hafif rampalarda ise ince uçlu fırça tercih edilmelidir

Fırçalı beton uygulaması; araç ve yayaların kaymaması için daha çok benzin istasyonlarında, hafif eğimli rampalarda, saha betonlarında, köprü ve yol betonlarında sıklıkla kullanılır. Kullanım amacı ve istenen şekline göre fırça seçilir. Eğimi yüksek rampalarda geniş dişli fırça, yürüyüş yollarında ve hafif rampalarda ise ince uçlu fırça tercih edilir.

Helikopterli beton iki türlü uygulama çeşidinden birisi olan süpürgeli veya bir diğer tabirle fırçalı betondur.