Otopark Zemini

Otopark Zemini

Kocaeli otopark zemini firması olarak  otoparklarda kullanılan beton kaplamalar genelde epoksi kaplama olarak yapılmaktadır. Binaya bindirdiği yükün az olması, uzun ömürlü, kolay temizlenebilen ve toz yaratmayan yüzeyler olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bugün Türkiye’de ve dünyada pek çok alışveriş merkezi otopark ve servis alanlarında epoksi zemin kaplamalarını tercih etmektedir. Kapalı otopark ve açık otopark olarak ikiye ayırmak gerekiyor çünkü zemin açısından kullanım koşullarına göre değişkenlik gösterir.

Otopark zemin kaplamalar araç ve yaya trafiğine uygundur. Tamiri temizlenmesi kolay ve pratiktir. Toz olmadan ve estetik bir ortam oluşturmasını sağlar. Su geçirmediğinden su izolasyon görevini de yapmaktadır.

Otopark zemin alanlarında beton yüzeyi korumak, aşınmaları önlemek, en önemlisi toz önlemi sağlamak amacıyla tercih sebepleri arasındadır. Epoksi zemin kaplama sistemleri yüksek mukavemet gösteren zemin kaplama türüdür. Yoğun trafiğe maruz kalan zeminlerde Portakal desen epoksi zemin kaplama en uygun zemin kaplama çeşididir.