Renkli Beton

Renkli Beton

Kocaeli Renkli Beton Zemin Uygulaması, uzmanlık gerektiren bir çalışmadır. Öncelikle zemin gözden geçirilmelidir. Eğer eski beton yada asfalt zemin ise sorun yok; fakat gevşek toprak zeminler silindir yardımı ile sıkıştırıldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir. Kullanım amacına göre beton katkı malzemeleri kullanılır. Her zeminde aynı malzeme kullanılmaz. Kullanılacak beton zeminin kullanım amaçlarına göre belirlenir.

Örneğin kullanım amacına göre yüksek tonajlı araçların geçeceği bir alan ise veya ağır makinelerin konulacağı bir fabrika ise ya da zemin gevşek toprak ise en az bir kat ÇESAN ( çelik hasır ) kullanmakta fayda var. Beton cinsi ve kalınlığı da kullanım amacına göre belirlenir. Örneğin bir apartman otoparkı için ÇESAN olmaksızın 10 cm kalınlığında C-25 hazır beton uygulaması yeterlidir. Kot alındıktan sonra zemin toprak değilse ya ıslatılır ya da su bazlı lateks kullanılır. Lateks’in amacı eski zemin ile yeni atılacak betonun daha iyi yapışmasını sağlamaktır. Firmamız tarafından sıklıkla kullanılır.

Kocaeli renkli beton kullanım alanları;

  • Yüksek mukavemete sahip hazır betonlar kullanıldığından uzun ömürlüdür
  • Hijyeniktir. Parlak ve pürüzsüz bir yüzey olduğundan kir birikmez temizliği kolaydır.
  • Renkli beton pratiktir ve hızlı uygulanır. İnşaat ceremesi kısa sürelidir.
  • Dekoratif ve güzel bir görünüme sahiptir. Yapınıza değer katar.
  • Beton yüzeyinde tozuma olmaz.
  • Renkli beton yüzeyi emici özelliği oldukça azdır.
  • Doğal görünümü sayesinde bütün yapılarla uyumludur.

Helikopterli ŞapHelikopterli Beton, Otopark Şapı, Daire Şapı, Renkli Beton, Kalıp Üstü Betonu, Endüstriyel Zemin Betonu, Saha Betonu, Yol Betonu uygulamalarında son sistem makinelere ve işinin ehli ustalara sahip lider firma olarak hizmet verir.