Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Zemin Kaplama

Kocaeli Endüstriyel zemin kaplama, sanayi tesislerinin işlevselliği düşünülerek yapılan, son derece dayanıklı kaplama türüdür. Endüstri bölgelerinin ağır iş sanayisi hizmeti verdikleri düşünülürse, tüm malzemeler sağlam ve güçlü olmalıdır.

Zemin kaplamaları da aynı oranda güçlü olmalıdır. Aşınmalar, darbeler, ufak iş kazaları ve diğer etkenler zemine zarar vermemeli. Ancak bu şekilde tam bir koruma sağlanabilir.

İş güvenliği açısından düşünecek olursak, zeminlerin üretime göre şekillenmesi uygun olmaktadır. Kaygan zeminler olmamalı, ağır işleri engelleyecek özelliğe sahip olmamalıdır. Yük taşınan ve işlerin gerçekleştiği endüstri alanlarının zemini uygun olmalıdır.

Endüstriyel zemin kaplama sadece sanayi bölgelerinde değil, birçok geniş iş alanlarında da kullanılmaktadır. Örneğin AVM’lerde, hava alanlarında, lojistik merkezleri, sosyal alanlar, konfrerans salonları ve depolarda tercih edilmektedir. Bu alanlar geniş zeminlere sahip olduğu için endüstriyel kaplamalar ideal çözümler sunmaktadır.

En fazla kullanılan endüstriyel zemin kaplama türleri şu şekildedir;

  • Beton zeminler,
  • Parlak kaplamalar,
  • Kauçuk ve PVC kaplama,
  • Epoksi zemin,
  • Vinil zemin.

İşlenen sanayinin türüne göre, zeminlerin son derece uyumlu olması iş güvenliği açısından önemlidir.  Uygun zeminin oluşturulması gerekir. Bazı sektörlerde beton zemin uygun olurken, bazılarında kauçuk ve PVC kaplama yeğ edilmektedir. Elektrostatik elektiriğin oluşması alanda yapılacak işleri etkilemektedir. Epoksi zeminin kullanıldığı alanlar farklı olurken, vinil zeminin istendiği yerler değişik olmaktadır.

Endüstriyel zemin kaplamanın avantajları, düşünüldüğünde maliyetiyle başlamakta, uzun ömürlülük sağlamaktadır. Birçok yönden avantajlı olması, dayanıklı kalması ve maliyeti düşürmesi çok önemli tercih sebepleri olmuştur. İşveren açısından maliyet makul, verim yüksek olmalıdır. İş hayatındaki bu genel geçer kural, zemin kaplama firmaları tarafından da bilinmektedir.

Kocaeli saha betonu olarak da hizmet veren firmamızın diğer hizmetleri;