Kocaeli Saha Betonu

Saha Betonu

Kocaeli Saha Betonu, zemine atılan hazır betonun mastarla yüzeyi düzeltildikten sonra yüzey sertleştirici serpilmesi ve helikopter perdah uygulanması sonucu ortaya çıkan dayanıklı endüstriyel alanlara Saha Betonu ya da Zemin Betonu denir. Tüm zemin şap uygulamalarında olduğu gibi ilk işlem olarak zemin etüdü yapılması gerekir. Keşif esnasında alanın ne amaçla kullanılacağı uygulamanın şeklini ve kullanılacak malzeme kalitesi ve miktarını da belirler. Profesyonel kişiler tarafından karar verilmesi gereken bir durumdur. Örneğin otobüs garajı için zemin şap uygulaması yapılacaksa farklıdır, yaya geçişi için beton uygulaması farklıdır.

İzmit saha betonu uzun yıllar güvenli şekilde kullanmak ve hava koşuluna karşı direnç göstermek için zemin ve saha betonu hatasız şekilde uygulanması gerekir. Betonu  kalitesi ve içeriği önemlidir. Betonun kullanılacak yere göre değerleri değişmektedir. Tabii bu değerler üzerinden işlem uygulanırken kullanım alanına bağlı olarak farklı çalışmalar ele alınır.

Kocaeli saha betonu ile beraber zemin betonu değişik kullanım alanlarına sahip biçimde ele alınır. Aynı zamanda görsel açıdan da farklılık yaratır. Uygulaması yapılacak alanın kullanım amacına bağlı şekilde farklı görseller üzerinden tasarımlar gerçekleşir. Kullanılan saha betonlarında klasik ve düz modellerin yanı sıra farklı şekiller veya desenlerde yer almaktadır. Fırçalı beton desenleri en çok tercih edilmektedir. Böylece alan çok daha etkili ve güzel bir görünüm elde edebilir. İzmit saha betonu firması olarak kurumsal bir anlayış üzerinden saha ve zemin betonunun her kısmının, hatasız ve eksiksiz biçimde tamamlanmasıdır.