Kocaeli Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Kocaeli izmit epoksi zemin kaplama yada diğer zemin kaplamaları iç mekanların tabanına uygulanan ve kullanıcıya kolaylık sağlar. Temizliği ve dayanıklı olması en büyük kolaylığıdır. Ofis, showrom, mağaza gibi alanlarda estetik görünümlü olması çok önemlidir. Endüstriyel alanlarda ise görünümden çok dayanıklı olması gerekmektedir. Dayanıklılık kullanımını artırmaktadır. Epoksi zemin kaplama kalınlığı ve zemin uygulama sistemleri farklılık göstermektedir. İlk Öncelik Zemindeki Uygulamayı Belirlemek Epoksi boya uygulamaları kullanılacak alanın ihtiyacına göre belirlenmeli ve ona göre epoksi zemin kaplama malzemesi temin edilmeli buna göre uyulamaya geçilmelidir.

Müşterilerimiz genellikle zeminleri için gerekli kaplamayı yada zemin ne amaçlı kullanılacağını üzerine gelecek olan iş makinasını belirtmektedir. Alanın kullanım durumuna göre seçilecek malzeme de değişmektedir. Yaya trafiği olacak alanlarda 1mikron ile 1,5mikron kalınlıktaki coarting uygulaması yeterli olmaktadır. Ancak epoksi zemin kaplama farklı sistemlerden oluştuğu için kesinlikle kullanımın alanı belirlenmeli ve uygulama aşamaya geçilmelidir. Şimdi zemine uygulama yapılan epoksi için zemin yüksek kazıma makinaları ile kazınıp temizlenmeli ve zemine gelecek olan astar reçinesinin betonla epoksi boya arasında aderans sağlaması için çelik mala yardımı ile zemine uygulanıp üzerine silis kumu atılarak kurumaya bırakılır.

Kurulum aşaması sonrası tekrardan bir taşlama yapılıp astar reçineye yapışmayan kumlar süpürülerek arakat epoksi boya arakata geçilmeli ve kurumaya burakılmalıdır. Bu aşamadan sonra ise son kat uygulaması bu son kat uygulamada seçilen sistemin ona uygun mala ile zemine uygulanması ve kurumaya bırakılarak uygulama sonlandırılır. Uygulamanın 12 ila 24 saat arasında kurumakta fakat son katta bekleme sürsi ise en az 48 saat bu saat zarfın da zemin dokunma mukavemetine ulaşır fakat tam sertleşmesi 7 gündür.